Wizyta Charlesa de Gaulle’a w Liceum nr III w Gdańsku 5 kwietnia 2023


We środę, 5 kwietnia 2023 r., Liceum nr III w Gdańsku uczciło Międzynarodowy Dzień Frankofonii. Uczniowie i nauczyciele ciężko pracowali, aby przygotować niezapomnianą ceremonię dla wszystkich uczestników.

Program święta obejmował francusko-polski scenariusz trwający około 35-40 minut, w którym uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę na temat Francji i kultury frankofońskiej. Uczniowie przeprowadzili również krótką rozmowę o Francji trwającą dwie minuty, która została wyświetlona na ekranie, aby wszyscy uczestnicy i goście mogli ją zobaczyć.

Cztery uczennice, które wzięły udział w tegorocznym Festiwalu Kultury Francuskiej w Nidzicy, również zaprezentowały swój talent i umiejętności. Są to: Maja Czerwińska, Alexandra Banaś, Lena Krause i Katarzyna Glińska, która zajęła drugie miejsce w Konkursie Prozy i Poezji Francuskiej.

Ceremonia została fantastycznie poprowadzona przez Lucynę Niewiarowską, Joannę Janiszewską i Antoine’a Tyborskiego. Zapewnili oni płynny przebieg i pomogli w wyeksponowaniu prezentacji uczniów.

Następnie, słynna francuska osobistość nam złożyła wizytę i pojawiła się na scenie: Charles de Gaulle wygłosił niezwykle charyzmatyczne przemówienie.

Świętowanie zakończyło się pokazem mody. Uczestnicy nosili ubrania inspirowane modą francuską, a francuska muzyka towarzyszyła pokazowi.

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować Pani Małgorzacie Mroczkowskiej, pani dyrektor szkoły, Pani Katarzynie Piotrowskiej-Rodziewicz, nauczycielce języka francuskiego.

Ten dzień był niewątpliwym sukcesem i pozwolił uczniom lepiej zrozumieć i docenić kulturę frankofońską. Wzmocnił także więzi między uczniami i nauczycielami szkoły, jednocześnie zapewniając wszystkim uczestnikom zabawną i edukacyjną przygodę.