Gdynia rozśpiewana – Konkurs Gdynia OPEN 2023


Gdynia OPEN to niezwykłe wydarzenie muzyczne, skierowane do młodych wokalistów, organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni. Celem konkursu jest nie tylko odkrywanie i wspieranie młodych talentów wokalnych z Polski i zagranicy, ale także promowanie aktywności młodzieżowej oraz rozwijanie pasji i zainteresowań artystycznych.

Ten międzynarodowy festiwal, który trwa już od 2014 roku, przyciąga młodych artystów z całej Polski i poza jej granicami. To wyjątkowa okazja dla utalentowanych wokalistów do zaprezentowania swoich umiejętności publiczności oraz zdobycia cennych doświadczeń sceniczych.

2 lipca 2023 roku odbyła się gala finałowa, która miała miejsce w Muszli Koncertowej w Gdyni. To właśnie tam młodzi artyści z całej Polski zaprezentowali swoje zdolności wokalne i zaimponowali publiczności swoim talentem.

Podczas uroczystej gali finałowej nie zabrakło emocji i wzruszeń. Jednym z ważnych momentów był wręczenie Nagrody Specjalnej za wykonanie piosenki w języku francuskim, ufundowanej przez Konsula Honorowego Francji na Pomorzu, Pana Alain Mompert. Nagrodę tę osobiście przekazała Asystentka Konsula, Pani Amelia Sabatowska. Laureatką Nagrody Specjalnej została utalentowana Zuzanna Polańska, która zachwyciła jury swoim wykonaniem piosenki „Dernière danse”. Zuzanna otrzymała imienną statuetkę oraz nagrodę finansową w wysokości 1000 złotych.

Serdecznie gratulujemy Zuzannie, która zdobyła to prestiżowe wyróżnienie. Jej talent oraz zaangażowanie zasługują na najwyższe uznanie.

Chcielibyśmy również pogratulować wszystkim uczestnikom konkursu, którzy włożyli mnóstwo pracy i serca w swoje występy. Gratulujemy także mentorom, którzy wspierali i inspirowali młodych wokalistów. Na koniec, chcielibyśmy złożyć serdeczne gratulacje organizatorom tego wyjątkowego wydarzenia oraz Pani Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni, Pani Elżbiecie Cupiał.

Życzymy wszystkim uczestnikom kolejnych sukcesów na muzycznej scenie oraz niezapomnianych chwil spędzonych na drodze do spełniania swoich artystycznych marzeń.