„Lepiej późno niż wcale”


W piątek 31 marca 2023 roku II Liceum Ogólnokształcące w Gdyni miało zaszczyt gościć pierwszy międzyszkolny konkurs teatralny na interpretację francuskiego przysłowia. Jako honorowy Konsul Francji w Pomorzu miałem przyjemność uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu kulturalnym, w towarzystwie Audelina Chappuis, Doradcy ds. Współpracy i Działalności Kulturalnej oraz Nicolasa Magnena, Nauczyciela języka francuskiego w Alliance française w Gdańsku. Byliśmy zachwyceni takim spektaklem i z zadowoleniem oglądaliśmy kreatywność i talent uczniów szkoły podstawowej, którzy prezentowali się z takim błyskiem.

Konkurs w tym roku dotyczył francuskiego przysłowia „Lepiej późno niż wcale” i został objęty patronatem miasta Gdynia. Wszystkie zespoły, które wzięły udział w konkursie, były znakomicie przygotowane, a uczestnicy czuli się swobodnie na scenie. Nauczyciele szkół wykonali doskonałą pracę, przygotowując uczniów do tego konkursu, co pozwoliło na wyjątkowe występy.

Z radością przedstawiam listę laureatów pierwszego konkursu teatralnego:

  1. miejsce: uczniowie klas 2 i 4 ze szkoły podstawowej Lingwista w Gdańsku
  2. miejsce: uczniowie klasy 8c ze szkoły podstawowej nr 17 w Gdyni
  3. miejsce: uczniowie klasy 5 ze szkoły podstawowej Lingwista w Gdańsku
  4. miejsce: uczniowie klas 8a i 8b ze szkoły podstawowej nr 17 w Gdyni.

Chciałbym podziękować dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, Pani mgr inż. Elżbiecie ZARĘBIE, za tak hoże przyjęcie tego wydarzenia z taką hojnością i profesjonalizmem. Dziękuję również nauczycielom szkół za ich zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu oraz miastu Gdynia za patronat. Mamy nadzieję, że ten międzyszkolny konkurs kulturalny okaże się sukcesem także w przyszłym roku.

Chcielibyśmy również wyrazić naszą wdzięczność uczniom II Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni za ich wyjątkowe występy podczas konkursu. Ich interpretacja muzyczna dodawała jeszcze dodatkowego artystycznego klimatu temu międzyszkolnemu wydarzeniu kulturalnemu. Jesteśmy dumni z ich zaangażowania i wkładu w sukces tej pierwszej edycji konkursu teatralnego