„Wyjątkowa Wizyta Delegacji Rotary z Boulogne Côte d’Opale w Gdyni”


W ostatnim tygodniu maja miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Do Gdyni zawitała kilkuosobowa francuska delegacja, składająca się z przedstawicieli Klubu Rotary z Bouloge Côte d’Opale we Francji. Całej wizycie patronował Prezes Zarządu firmy Hydromega, Pan Zbigniew Zienowicz, wraz z Małżonką, Panią Ewą Zienowicz.

Rotary jest światową organizacją humanitarną z ponad 1,2 miliona członkami zrzeszonymi w 34.500 klubach Rotary w ponad 200 krajach i regionach geograficznych. W Gdyni natomiast mieszczą się dwa kluby: Rotary Gdynia i Rotary Gdynia Orłowo.

W pierwszym dniu wizyty na Pomorzu delegacja odwiedziła Wojskowy Cmentarz Francuski w Gdańsku i złożyła symboliczny wieniec. Tego samego dnia miała również możliwość zwiedzenia Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Kolejny dzień również był pełen wrażeń, które zagwarantował m.in. rejs statkiem po porcie w Gdyni. Następnie, Pan Konsul wraz z Małżonką mieli zaszczyt i przyjemność gościć całą delegację w Konsulacie Honorowym Francji w Gdyni.

Dzień zakończył się uroczystą kolacją w Hotelu Nadmorskim, którą uświetnili swoją obecnością pracownicy dawnej Stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni oraz Pan Konsul wraz z Małżonką.

Podróż zwieńczyło zwiedzanie miasta i spotkanie w Stoczni Crist.

Dziękujemy za te wspólnie spędzone piękne chwile!