WIELKA GALA CHARYTATYWNA


18157443_508602279263768_5183187854794762974_n

125.900 zł!!! Tyle pieniędzy udało się zebrać podczas Wielkiej Polsko – Francuskiej Gali Charytatywnej, która odbyła się w Hotelu Mercure Gdynia. Pieniądze trafią na konto Hospicjum Dziecięce Gdynia Bursztynowa Przystań. Podczas wydarzenia po raz pierwszy została wręczona nagroda BRYŁA BURSZTYNU ufundowana i zaprojektowana przez Wojciecha Kalandyka z firmy Art7.

Nagrodę profesorowi dr. hab. Tomaszowi Trojanowskiemu – lekarzowi, wybitnemu neurochirurgowi z Lublina – w podziękowaniu za powołanie, pasję i niestrudzone oddanie ludziom cierpiącym, wręczyła Krystyna Przybylska – mama zmarłej aktorki śp. Ani Przybylskiej wraz z Anną Maruszeczko – red. naczelną magazynu Uroda Życia.

Przygotowania do Gali trwały pół roku. Wszyscy zaangażowani podarowali swój czas, który jest chyba dziś najcenniejszy, talent, umiejętności i zasoby… dzięki temu ta wspólna praca była niezwykłą przygodą. Zaczęło się nieśmiało, od pomysłu konsula honorowego Francji w woj. pomorskim Alaina Mompert i Grażyny Mompert i zaproszenia do tego projektu Anny i Mariusza Białek, od lat wspierających akcje charytatywne głownie na rzecz gdyńskiego hospicjum.

W gościnnych, eleganckich i niezwykłych tego wieczoru progach Hotelu Mercure Gdynia Centrum, galę poprowadzili Grażyna Dzięgielewska – Kocken, producentka telewizji francuskiej TF1 oraz Igor Michalski, dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni.

Swoją obecnością wydarzenie zaszczycili wyjątkowi goście honorowi: Ambasador Wielkiego Księstwa Luksemburga Conrad Bruch, I radca w Ambasadzie Francji Sylvain Guiaugue, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Erick Salvat, prezes Związku Francuzów za Granicą, Guillaume de Colonges, prezes Carrefour, mecenas ,Alicja Bien Konsul Honorwy Francji Lodz,Tomasz Kopoczyński, konsul honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga i Anna Maruszeczko, redaktor naczelna Urody Życia.

Modelki z agencji Malva Models zaprezentowały kolekcję sukni wieczorowych Abstraction Fashion Art Krajewscy z atelier Ewy i Piotra Krajewskich oraz wspaniałą biżuterię marki Anja Coraletti – marki stworzonej przez Annę Stankiewicz – Ostaszewską, a wszystko przy akompaniamencie znakomitego pianisty Artura Sychowskiego. Za makijaż i stylizację odpowiadała Katarzyna Mątewskia i jej zespół z Pomorskiego Studium Sztuk Wizualnych.

Niezwykłe menu przygotował zespół polsko – francuski: szef kuchni Hotelu Mercure Gdynia Tomasz Kaniewski oraz mistrz Philippe Abraham, właściciel i szef kuchni restauracji Petit Paris z Sopotu. Wieczór dopełniły występy artystów. Aktorzy Teatru Muzycznego w Gdyni zaprezentowali utwory z hitowego spektaklu „Notre Damme de Paris”. Z kolei Magdalena Soszyńska, tancerka znana min. Z programu „Taniec z Gwiazdami”, po pokazie tańca towarzyskiego zabrała wszystkich na parkiet wspólnie z zespołem Cheerleaders Gdynia i zespołem Rarytas Band!

Producentem wydarzenia był Michał Kuśnierz z Agencji Smile Reprezent. W klimat paryskich uliczek zabrali nas Małgorzata i Marcin Kiełt i Grupa Możliwe. Zespół Beaty Komorek z Howinnga zadbał o oprawę medialną, graficzną i artystyczną.

Reasumując, świetna impreza, szczytny cel, który udało się zrealizować dzięki fantastycznym ludziom. Tak trzymać!