Wernisaż dzieł Jean-Paul Kaminski w Czersku


W Gminnym Centrum Kultury w Czersku 1 października odbył się wernisaż obrazów Jean-Paul Kaminski. Było to wydarzenie, które w najlepszy z możliwych sposobów promowało kulturę francuską. Pan Alain Mompert, Konsul Honorowy Francji na Pomorzu wziął udział w uroczystości razem z małżonką.

Maria i Jean-Paul Kaminski, Grazyna i Alain Mompert i Zastępczyni Burmistrza Czerska – Bogumiła Ropińska

Wernisaż był wspaniale zorganizowany przez miasto Czersk. Na wspaniałą atmosferę panującą podczas całego spotkania wpływ miała wyśmienita organizacja: piękne dekoracje, nastrojowe oświetlenie, wyśmienita kuchnia francuska i występy artystyczne. Wśród gości obecna była Zastępczyni Burmistrza Czerska – Bogumiła Ropińska oraz Anna Bielawska Jutrzenka – Dyrektorka #CUS w Czersku.

Jean-Paul Kaminski był obecny wraz z żoną i nie krył wzruszenia z powodu tak ciepłego przyjęcia jego dzieł. Wszyscy zainteresowani francuską sztuką mogą podziwiać obrazy artysty w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Czersku przez najbliższy tydzień.

Maria i Jean-Paul Kaminski

Wernisaż przybliżył gościom nie tylko sylwetkę artysty, Jean-Paul Kaminski, było to również niesamowite spotkanie z szeroko rozumianą kulturą francuską. Wieczór uświetniały liczne wystąpienia artystyczne i pyszne dania kuchni francuskiej wykonane prze Łężanki.

Ponadto, w uroczystości udział wzięła Pani Agnieszka Zabłocka – Zastępczyni Dyrektora Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej UMWP oraz Pani Agata Chrul – Kierownik Referatu ds. współpracy z #NGO #ROPS.

Maria i Jean-Paul Kaminski i Pani Agnieszka Zabłocka – Zastępczyni Dyrektora Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej UMWP