Polsko-francuski „Koncert wspomnień”. Dzieci pomagają hospicjum


Polsko-francuski „Koncert wspomnień”. Dzieci pomagają hospicjum – Gdynia (www.gdynia.pl)

Za nami wyjątkowe spotkanie. W poniedziałek, 14 marca w Teatrze Muzycznym odbył się charytatywny „Koncert wspomnień” zorganizowany przez Konsula Honorowego Francji na Pomorzu Alaina Momperta i jego małżonkę. Dochód z imprezy po raz kolejny trafi do podopiecznych gdyńskiego hospicjum „Bursztynowa Przystań”.

To był niezwykły koncert i w szlachetnym celu. Przedsięwzięcie, za które od strony organizacyjnej odpowiadają Alain Mompert – Konsul Honorowy Francji na Pomorzu oraz jego małżonka Grażyna Mompert. Podczas koncertu na Dużej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni wystąpili uczniowie z placówki Ecole Maternelle et Primaire.

W tym roku udało się zebrać 12 511 zł. Cały dochód tradycyjnie trafi do podopiecznych Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni.

Podczas uroczystości miasto reprezentowała wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała. W swoim przemówieniu serdecznie podziękowała gościom za przybycie, a konsulowi i jego małżonce – za szczytną inicjatywę.

Na zdj. wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała, fot. Maurycy Śmierzchalski
Na zdj. wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała, fot. Maurycy Śmierzchalski

– Lubię myśleć i mówić o moim mieście jako o polskiej centrali spełniania marzeń. I rzeczywiście wierzę, że to jest taka centrala. A jest to możliwe dzięki niezwykłemu genius loci tego miejsca, które powstało w sposób niewiarygodny. Ale przede wszystkim dzięki wielkim sercom jego mieszkańców. Jesteśmy teraz w takim momencie, kiedy możemy je podziwiać w jeszcze większym rozkwicie niż zazwyczaj. W tym wszystkim nie wolno nam jednak myśleć, że problemy, które istniały przed wojną, rozpłynęły się w powietrzu. Wręcz przeciwnie – niektóre z nich będą narastać. Dzisiaj „Bursztynowa Przystań” niesie pomoc nie tylko polskim dzieciom, ale także ukraińskim. Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, wszystkim tym, którzy wspierają to niezwykłe dzieło. Ale dzisiaj szczególnie chciałabym wyróżnić Grażynę i Alaina Mompertów. Dzięki nim to wszystko staje się możliwe. To jest doskonały przykład niezwykłych magików, którzy wpisują się w historię Gdyni i sprawiają, że marzenia zmieniają się w rzeczywistość – mówiła podczas gali wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.  

Na zdj. Alain i Grażyna Mompertowie, fot. Maurycy Śmierzchalski
Na zdj. Alain i Grażyna Mompertowie, fot. Maurycy Śmierzchalski 

Koncert poprowadziła Małgorzata Bańka – kompozytorka, pianistka, wokalistka, wizjonerka i producentka spektakli muzycznych.

Wszystkim bardzo dziękujemy: goska_banka_officielSzkoła Tańca Akrobatycznego Aerial Dance Mira ArtBanGlob CateringRodzina TreflikówGalerie VenisCarrefour PolskaE.LeclercMaurycy Śmierzchalski – fotografia / Frames Studium Fotografii i Aleksandra Kurowska

Na zdj. na scenie dzieci z Ecole Maternelle et Primaire // fot. Maurycy Śmierzchalski