Obchody 103. rocznicy zakończenia I wojny światowej w Gdańsku


Z okazji 103. rocznicy podpisania rozejmu kończącego pierwszą wojnę światową, Ambasador przewodniczył uroczystości upamiętnienia tego wydarzenia zorganizowanej 10 listopada na francuskim cmentarzu wojskowym w Gdańsku, jednym z największych w Europie poza terytorium Francji. W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, konsul honorowy Francji w Gdańsku, Alain Mompert, kombatanci i przedstawiciele polskiej Marynarki wojennej.

- Przemówienie Ambasadora

JPEG

Po uroczystościach Ambasador wydał przyjęcie dla kombatantów, w czasie której wręczył patent konsula honorowego Francji w Trójmieście Panu Alain Mompertowi.

- Przemówienie Ambasadora

JPEG

W czwartek 11 listopada Ambasador przewodniczył ceremonii złożenia wieńca na kwaterze francuskiej na cmentarzu wojskowym na Powązkach w obecności
przedstawicieli Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Ministerstwa Obrony Narodowej, władz Warszawy, parlamentarzystów, kombatantów, przedstawicieli placówek dyplomatycznych w Warszawie. Uroczystość uświetnił występ chóru szkoły francuskiej w Warszawie.

Poniżej prezentujemy zdjęcia Pana Maurycego i Marzeny Śmierzchalscy wykonane w dniu 10 listopada 2021 r.

Poniżej prezentujemy zdjęcia Pana Maurycego i Marzeny Śmierzchalscy wykonane w restauracji w dniu 10 listopada 2021 roku.