Hojni darczyńcy wsparli hospicjum dla dzieci


Ponad 200 tys. zł zebrano podczas III Polsko-Francuskiej Gali Charytatywnej. Są to zarówno wpływy z biletów, jak i środki zebrane podczas licytacji. Rekordową kwotę wylicytowano za weekend w Bukowinie Tatrzańskiej na mecie konkursu Tour de Pologne – 17 tys. zł.
Wśród licytowanych fantów były także m.in. ostatni odcinek Rejsu Niepodległości na statku Dar Młodzieży – dar Uniwersytetu Morskiego – sprzedany za 13 tys. zł oraz szyty na miarę garnitur od firmy Emanuel Berg – 11 tys. zł i weekend w hotelu Sofitel w Maroku – 7,5 tys. zł.
Cała kwota trafi na konto gdyńskiego Hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań”. Czek na pierwszą „ratę” – 101 tys. 800 zł (to kwota jeszcze sprzed licytacji) – odebrał z rąk Christophe’a Rabatela, prezesa Carrefour w Polsce oraz Sylwii Gadomskiej, dyrektor hotelu Mercure Gdańsk, ks. Grzegorz Miloch, dyrektor Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca.Podczas gali wręczona została Bryła Dobroczynności – w tym roku laureatem nagrody został Przemysław Szaliński z Gdańska, założyciel Fundacji „Przemek dzieciom” za szczególne osiągnięcia w pomaganiu innym, m.in. za zorganizowany w roku 2018 Koncert Charytatywny dla niepełnosprawnych dzieci z Trójmiasta.

Hojni darczyńcy wsparli hospicjum dla dzieci