Global Law Deans’ Forum 2019


Dziekani prawa na wydarzeniu bez precedensu

Po raz pierwszy w swojej wieloletniej historii kongres odbywa się w Polsce. Gdynia, Gdańsk i Sopot dołączają tym samym do grona takich miast-gospodarzy jak Doha, San Francisco, Buenos Aires, Mediolan, Madryt, Singapur, Canberra czy Montreal.

 

***

W środę, 18 września 2019 r. w Gdańsku odbyła się uroczysta inauguracja cyklu prestiżowych spotkań stanowiących część Global Law Deans’ Forum i Dorocznego Spotkania IALS, które potrwają do 22 września 2019 r. Konferencje organizowane są przez Światowe Forum Dziekanów Prawa i Międzynarodowe Stowarzyszenie Wydziałów Prawa.

Ambasada Francuska w Polsce ma przyjemność przyczynić się do organizacji tego niezwykłego wydarzenia, które po raz pierwszy w swojej wieloletniej historii odbywa się w Polsce. Tym samym Gdynia, Gdańsk i Sopot dołączają do grona miast-gospodarzy, takich jak Doha, San Francisco, Buenos Aires, Mediolan, Madryt, Singapur, Canberra i Montreal. Dziekani i przedstawiciele wydziałów prawa z ponad stu najlepszych uczelni, a także wybitni prawnicy zajmujący najwyższe stanowiska w swoich krajach, przybyli do Trójmiasta, aby wziąć udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Kongres jest wyjątkową okazją do poważnej debaty i wymiany poglądów na najbardziej aktualne tematy z zakresu prawa.