Francuska noc


Gala otwarcia sezonu francuskiego
Po nieco ponad miesięcznej przerwie Opera Bałtycka w Gdańsku otwiera swoje drzwi, aby zaprosić znamienitych gości na kolejny, zgodnie z koncepcją Europejskich Sezonów Opery Bałtyckiej, tym razem francuski sezon 2017/2018. Od września do lipca będziemy Państwu prezentować najpiękniejsze utwory kompozytorów z krajów nad Loarą i te skupione wokół francuskiej tematyki. Inspirując się kulturą rodem z Paryża będziemy Państwa zapraszać – wzorem Offenbacha – na cykliczne spotkania z operetką, wielkie dzieła operowe (arystokratycznie francuską Hrabina Stanisława Moniuszki w styczniu 2018 roku i Poławiacze pereł Georges’a Bizeta) i spektakl baletowy w choreografii Françoisa Mauduit (Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego, premiera w listopadzie 2017 roku), koncerty (Francuska noc – gala sylwestrowa) oraz liczne wydarzenia towarzyszące – nie zabraknie degustacji francuskich win i przysmaków czy wystaw fotografii najpiękniejszych regionów Francji.
Sezon 2017/2018 to również wielkie i ważne wydarzenia. 9 listopada 2017 roku będzie miała miejsce prapremiera Sądu Ostatecznego, opery Krzysztofa Knittla, opowiadająca o losach najważniejszego gdańskiego obrazu. Uważni widzowie poznają francuskie połączenie oglądając spektakl – na tę chwilę więcej szczegółów nie zdradzimy, zapraszamy na premierę!
Mamy nadzieję, że wspólnie z nami rozpoczniecie ten sezon podniosłą galą i że dla wszystkich będzie to zaledwie preludium do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach.